10 patarimų KAIP parduoti automobilį pačiam
Auto supirkimas Martynas, 8 600 00006
+370 676 712** [rodyti]

10 patarimų KAIP parduoti automobilį pačiam

Čia rasite 10 žingsnių kaip paversti Jums nebereikalingą automobilį į pinigus – nuo kainos įvertinimo iki reklamavimosi bei derybų.

1. Susipažinkite su rinkos situacija

Ar lengvai parduosite savo automobilį? Ar jis paklausus? O gal teks nemažai nuleidinėti kainą ir vien skelbimo internete nepakaks?
Taigi, štai keli paprasti teiginiai:
·         Kasdieniai šeimos automobiliai, turi didžiausia paklausą, dėl saliginai nedidelės kainos ir savo praktiškumo.
·         Kabrioletų ir sportiškesnių  automobilių pardavimai yra gan sezoniški. Šiltas oras pritraukia pirkėjus ir žinoma šaltas atstumia.
·         Sunkvežimiai bei mikroautobusai naudojami darbui visada turi gerą paklausą, todėl nenuvertinkite jų.
·         Reti, verti kolekcionierių dėmesio automobiliai dažnai yra sunkiai įkainojami, bet jeigu jums pasiseks galite gauti apvalią sumą.

1990-ish Audi 80

Prieš pardavinėjant automobilį peržiūrėkite to paties modelio skelbimus internete, kad sužinotumėt kiek už automobilį prašo kiti pardavėjai(jums pagelbės autogidas.lt bei autoplius.lt portalai).

2. Nustatykite konkurencingą kainą

Įvertinę rinką pasistenkite nustatyti realią kainą, deja rinka yra tokia, nesvarbu kiek sukišot į savo automobilį, jei kaina bus toli atitrūkusi nuo kitų automobilių, juo tiesiog niekas nesidomės. Kaip žinia, žmogus jaučiasi geriau sugebėjęs šiek tiek nusiderėti, todėl dėdami skelbimą būkit pasiruošę tam, kad teks kelis šimtus ar tūkstančius nuleisti nuo prašomos kainos.

3.  Išblizginkite mašiną

Nors ir taip aišku, jog prieš pardavinėjant mašiną reikia ją bent jau nuplauti, vis dar pasirodo skelbimų su itin purvinomis mašinomis. Potencialiam pirkėjui tai asocijuojasi su prasta visapusiška automobilio priežiūra. Taigi, keli punktai padėsiantys padailinti automobilį:
·         Švariai nuplaukit bei išsiurbkit mašiną, taip pat nepakenks ir lengvas nupoliravimas
·         Įsitikinkit kad automobilis neskleidžia pašalinių garsų ir ar nėra akį rėžiančių įbrėžimų ar įlenkimų.
·         Galbūt geriau pačiam sutvarkyti mažus defektus, nei pardavinėti su jais?
·         Kruopščiai nusivalykite langus.
·         Nuvalykite dulkes nuo panelės bei ištuštinkite peleninę

4. Kur skelbtis?

Kai jau jūsų automobilis yra be priekaištų laikas jį parodyti aplinkiniams. Pats populiariausias ir produktyviausias būdas yra skelbtis internete.
Taigi, pagrindinės rinkos:
·         Internetiniai skelbimai, populiariausi puslapiai: Autogidas.lt, Autoplius.lt
·         Socialiniai tinklai: Pasireklamuokite Facebook‘e
·         Forumai: dažnai automobilistų forumai turi skiltis skelbimams
·         Žodžiai: pasitelkite pažįstamus ir praneškite jiems jog pardavinėjate savo mylimą automobilį.
·         Skelbimas ant paties automobilio, nors tai ir senas metodas, bet jis tikrai nepakenks.
·         Ir žinoma, nepamirškite automobilių turgaus
Dar keli žodžiai apie skelbimus, būkit tikri jog galėsite atsiliepti į potencialių pirkėjų skambučius, taigi naudokitės mobiliojo telefono numeriu, taip pat atsiliepę sukurkite gerą pirmą įspūdį, tiesiog būkite mandagūs.

5. Geras skelbimas

Visada galvokite ką rašote skelbime, kiekvienas žodis turi prasmę. Stenkitės laikytis formalaus stiliaus ir glaustai papasakokit apie savo automobilį, stenkitės įdėti kuo daugiau ir aiškesnės informacijos, bet venkite aprašyti tai kas galėtų pirkėją atbaidyti: Jei automobilio rida yra gan nemaža, jos geriau net neįtraukti, šių dienų realijos yra tokios kad automobilio stovis sprendžiamas pagal metus bei ridą.
Taip pat skelbiantis galite panaudoti kelis žodelius, nors jie ir savaime aiškūs bei paprasti, jų naudojimas padės jums sutaupyti brangaus laiko:
Skubiai!: Automobilį norite parduoti skubiai, tai reiškia kad jūs esate pasiruošę nemažoms deryboms.
Kaina derinama: Jūs esate pasiruošęs šiek tiek nuleisti kainą.
Kaina galutinė: Jūs nesiruošiate derėtis.

6. Automobilio aprodymas

Kaip žinia žmonių būna įvairių, vieni labai priekabūs, kiti supratingesni. Taigi, kai jau atsiliepiate į skambutį pasinaudokite savo intuiciją ir įvertinkite pirkėją. Jei jis jums atrodo per daug sau leidžiantis ar  įžūlokas, tiesiog laukite kito skambučio. Automobilio pardavimas neturi virsti kančia, todėl geriau sulaukti pirkėjo su kuriuo bendrauti bus malonu bei paprasta.
Kartais pardavėjai nesijaučia gerai kviesdamiesi pirkėją pas save į namus. Tokiu atveju tiesiog susitarkite susitikti degalinėje ar prekybos centro aikštelėje.
Taip pat žinokite jog pirkėjas vertins ir jus, todėl elkitės mandagiai ir paprastai atsakinėkite į klausymus, beje nesigirkite apie mašinos maksimalų greitį ar kad ji trečiam bėgį prasuka ratus, dažną pirkėją tai gali atstumti.
Pirkėjai norės pravažiuoti su jūsų automobiliu, jei jums vairuotojas atrodo įtartinas paprašykite jo parodyti vairuotojo pažymėjimą. Taip pat jūs turėtumėte važiuoti kartu ne vien dėl to, kad pirkėjui gali kilti klausimų, bet kaip žinia Lietuvoje netrūksta atveju kai taip automobiliai būna nuvaromi kaip užstatą paliekant menkaverčius daiktus.
Kaikurie pirkėjai norės nuvažiuoti iki automobilių serviso ir ten apžiūrėti jūsų automobilį, jūs turėtumėte sutikti su juo ir važiuoti kartu. Beje, būkite pasiruošę klausymui „Tai kas iš tikrųjų negerai su ta mašina?“ Jei to būsite paklaustas tiesiog pasiūlykite pačiam atidžiai peržiūrėti transporto priemonę.

7. Derybos

Kai jau baigėte bandomuosius važiavimus ar mechaniko apžiūrą prasidės derybos. Štai keli dažniausi sakiniai kuriuos išgirsite iš potencialaus pirkėjo:
„Nebloga mašina, bet…“  Tai bene švelniausias būdas pradėti derybas, tai pasakęs pirkėjas tiesiog tylės. Jums reikėtų būti pasiruošus atsakymą arba paklausti kiek jis norėtų mokėti.
„Kokia galutinė kaina?“  Tai gan tiesmukas būdas išprovokuoti pardavėją ir sužinoti kiek jis pasiruošęs gauti už automobilį. Pasistenkite neatskleisti žemutinės kainos ribos.
„Ar parduotum už..?“ Jau ledai prajudinti. Pirkėjas jau viską apgalvojo ir nori pirkti jūsų automobilį. Pasiūlymas nėra galutinis, todėl dar galite šiek tiek pasiderėti.
Tai tik keli teiginiai kuriuos galite išgirsti iš pirkėjo, todėl visada būkite budrūs ir pasiruošę provokuojantiems klausymams ar mašinos trūkumų vardijimams.
Dar šiek tiek apie derybas, dažnas pirkėjas derėtis pradeda telefonu, turėkite omenyje kad dažnai pamatę mašiną jie turbūt dar norės išsaugoti kelis litus savo kišenėje.

8. Tvarkymasis su nesklandumais

Kartais pirkėjas norės kad sutvarkytumėte nesklandumus mašinoje ir tik tada ją nupirks. To išvengsite jei prirašysite jog parduodate mašiną tokią kokia ji yra.
Po apsilankymo servise taip pat galite surasti daugiau problemų automobilyje. Šie dalykai turi būti tvarkomi priklausomai nuo situacijos, jūs galite susitarti su pirkėju pasidalinti išlaidomis, arba jei nepasitikite pirkėjo mechaniku, nuvarykite automobilį pas saviškį kad jis tai patvirtintų arba paneigtų. Lietuvoje būtą atvejų kai pirkėjas nuvažiuoja pas žinomą mechaniką, kuris sugeba surasti nemažai nusidėvėjusių detalių.

9. Pardavimo užbaigimas

Dabar jūs turite du kelius kaip užbaigti pardavimą:
1. Važiuojate su pirkėju kartu į Regitrą ir perrašote automobilį jam.
2. Užpildote pirkimo-pardavimo sutartį iš Regitros tinklalapio, abi šalys pasiima po kopiją, pasiimate pinigus ir per savaitę nuvykstate iki Regitros ir išregistruojate savo buvusį automobilį.

10. Po pardavimo

Deja, atsiranda tokių atvejų kad tik nupirkta mašina sugenda. Kolkas pagal Lietuvos įstatymus jums už tai negresia jokia atsakomybė, bet dėl ramybės į sutartį galite įrašyti punktą jog automobilis parduodamas toks koks yra.

Apibendrinimas
·         Pasitikrinkite interneto skelbimus, kad sužinotumėte apytikrę automobilio kainą
·         Išvalykite bei nuplaukite automobilį, taip pat sutvarkykite menkniekius, prie kurių galėtų prikibti pirkėjas
·         Atsispausdinkite skelbimą ir užklijuokite jį ant automobilio lango
·         Sukurkite už akių užkliūnantį skelbimą internete
·         Būkite visada pasiruošęs atsakinėti į skambučius
·         Pažinkite rinką, per daug nenuleiskite kainos ir nesileiskit spaudžiamas
·         Pardavę automobilį nepamirškite savų daiktų
·         Galite vežiotis dvi pirkimo-pardavimo sutartis

Grįžti atgal